Gmina Międzyrzec Podlaski: Pedagodzy szkolili się na wyjeździe

  • 12.02.2018, 10:20 (aktualizacja 12.02.2018 10:25)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Międzyrzec Podlaski: Pedagodzy szkolili się na wyjeździe
Grupa pedagogów z terenu gminy wraz z kierownikiem referatu oświaty uczestniczyła w wizycie studyjnej w Szkole Podstawowej im. S. Moniuszki w Łajskach. Międzyrzeccy nauczyciele doskonalili wiedzę z zakresu pracy z uczniami niepełnosprawnymi.

Szkoła, którą odwiedziła grupa z gminy Międzyrzec Podlaski, znajduje się w powiecie legionowskim, w województwie mazowieckim. Uczęszcza do niej 500 uczniów. Placówka jest o tyle wyjątkowa, że liczną grupę stanowią uczniowie niepełnosprawni, a nie jest to placówka specjalna. Dlatego też ważną formą jej działalności jest realizacja edukacji włączającej, jako najskuteczniejszej ścieżki edukacyjnej osób niepełnosprawnych. 

Podczas wizyty międzyrzeccy nauczyciele uczestniczyli w lekcjach i zajęciach prowadzonych przez specjalistów z takich dziedzin, jak: rewalidacja, zajęcia z psychologiem, logopedą. Jak mówią, szczególnie ujęły ich zajęcia muzyczne, podczas których młodzież grała na instrumentach perkusyjnych.

Coraz większa liczba uczniów z niepełnosprawnością trafia do szkół ogólnodostępnych, ale nie wszystkie placówki czują się przygotowane do przyjęcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Taka wizyta poszerza wiedzę i pozwala doskonalić metody pracy z uczniami.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 13 lutego

Monika Pawluk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe