Opowiedzieli o dawnym Janowie

  • 12.02.2018, 10:33 (aktualizacja 12.02.2018 10:37)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Opowiedzieli o dawnym Janowie
Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej gościł 19 stycznia w bibliotece przy ul. Orzechowej w Białej Podlaskiej Piotra Strzałkowskiego i Romana Petrynika – autorów książki "Opowieści o dawnym Janowie".

Piotr Strzałkowski jest z wykształcenia informatykiem, doktorem nauk fizycznych, w 2013 roku debiutował reportażowym "Das Album", w którym, próbował ustalić losy autora odnalezionego na Podlasiu zbioru przedwojennych negatywów oraz odszukać sfotografowane miejsca. Wśród wielu miejscowości ukazanych w książce znajdują się również Biała Podlaska i Janów Podlaski. Natomiast Roman Petrynik jest urodzonym w Janowie Podlaskim fotografem i kolekcjonerem fotografii regionalnej. Użyczał swoich fotografii do wielu prac dotyczących regionu, a osobiście wydał dwutomowy album "Janów Podlaski – Czas zatrzymany w fotografii 1875-2012".

– To są historie, czasami osobiste, które wyszły od nas obu. Ostatecznie Piotr zajął się samą opowieścią i badaniem dokumentów. To on jest głównym narratorem – mówił Petrynik.

Formuła książki wymusiła niejako, aby prelekcji autorów towarzyszył pokaz fotografii. – Zdjęcia pozwoliły niektórym z uczestników spotkania odbyć sentymentalną podróż w czasie. – mówi kierownik Filii nr 6 MBP Krystyna Nowicka. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 13 lutego

Jacek Korwin

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe