Biała Podlaska: Zmiany rozkładu jazdy MZK były zbyt radykalne, jest korekta

  • 13.02.2018, 08:25 (aktualizacja 13.02.2018 08:28)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Zmiany rozkładu jazdy MZK były zbyt radykalne, jest korekta
Ze względu na liczne uwagi mieszkańców, Miejski Zakład Komunikacji zdecydował o uaktualnieniu rozkładu jazdy autobusów. Będzie więcej połączeń, szczególnie dla uczniów i osób odwiedzających cmentarz komunalny.

Miało być lepiej, ale nie było. Wprowadzony od początku roku rozkład jazdy, uszczuplony o wiele istotnych połączeń, wyraźnie nie spodobał się mieszkańcom. Pasażerowie narzekali m.in. na zmniejszenie liczby kursów na osiedlu Młodych, o czym na sesji alarmowali miejscy radni Alicja Łagowska i Waldemar Godlewski. Zbierano nawet podpisy pod petycją do prezydenta o przywrócenie wspomnianych kursów. Do redakcji docierały też sygnały od bialczan poruszających się linią C – jedyną, która dowozi ich do centrum z końca miasta (ulica Robotnicza i okolice). Tam w niektórych godzinach z dwóch kursów został tylko jeden. Problem był także z powrotem do domu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w okolicach godz. 13.

Na ostatniej sesji prezydent Dariusz Stefaniuk informował, że wszystkie uwagi będą wysłuchane i przeanalizowane, a analizy te będą skutkowały korektą rozkładu jazdy.

Wygląda na to, że zapowiedzi związane ze zmianami w rozkładzie nie były słowami rzucanymi na wiatr. 9 lutego w magistracie zorganizowano konferencję, podczas której o planowanych korektach opowiedział prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Bogdan Kozioł. Przyznał, że wprowadzony od początku roku rozkład zawierał wiele radykalnych zmian. 

– Wprowadzone poprawki wyeliminują niedogodności związane z dojazdami do szkół oraz kwestię dojazdu do cmentarza komunalnego. Dzięki uaktualnieniu rozkładu autobusy będą odjeżdżać z miejskiej nekropolii w większych odstępach czasu. Uaktualniony rozkład jazdy bierze także pod uwagę wczesne dojazdy do pracy i powroty po godzinie 18 – zapowiada rzecznik prezydenta.

Nowy rozkład obowiązuje od 12 stycznia i dostępny jest na stronie www.mzkbp.pl. W weekend poprzedzający wprowadzone korekty rozkłady pojawiły się również na przystankach autobusowych.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 7/2018

Justyna Dragan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xyz
Xyz 13.02.2018, 13:59
Widocznie panowie nie nadają się na zajmowane stanowisko - ilość skarg tylko to potwierdza. Polecam chociaż raz skorzystać z komunikacji miejskiej w celu dojazdu i powrotu z pracy . Może to otworzy panom oczy na problemy w komunikacji miejskiej .

Pozostałe