Biała Podlaska: I ty możesz pomóc bezdomnym psom [GALERIA]

  • 13.02.2018, 08:20
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: I ty możesz pomóc bezdomnym psom [GALERIA]
Schronisko Azyl dla Bezdomnych Zwierząt w Białej Podlaskiej mieści się przy ulicy Olszowej 4 i od 2000 roku prowadzone jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Azyl. Działa dzięki osobom, które potrzebującym czworonogom oddają swoje serce i wolny czas.

Praca dla schroniska to poświęcenie na pełen etat. Wiele osób przeznacza na pomoc swój wolny czas. Po zwykłej pracy zawodowej jadą pomóc zwierzakom. Ta pasja rodzi się z chęci niesienia pomocy. Zwierzęta potrzebują opieki całą dobę, siedem dni w tygodniu. W weekendy, święta i niepogodę również. Wolontariusze bardzo chętnie odwiedzają Azyl. Przyjeżdżają do schroniska, żeby wyprowadzić psy na spacer i dać im odrobinę miłości. 

Możesz podarować 1 procent podatku

Nadszedł czas rozliczania podatku za 2017 rok. Warto przekazać 1 proc. właśnie na Schronisko Azyl, w którym potrzeby nie przestają rosnąć, a każda otrzymana złotówka zostanie wykorzystana bardzo pożytecznie. – Pieniądze przekazywane w ramach 1 procenta wykorzystujemy przede wszystkim na modernizację schroniska, bo te, które otrzymujemy z Urzędu Miasta, nie wystarczają, żeby robić wszystko, co jest potrzebne – mówi Aneta Hetmańczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Azyl. – Dzięki tym pieniądzom zdjęliśmy wszystkie psy z łańcuchów. A było ich aż 300! Mamy nowe kojce, wyrównaliśmy teren, kupiliśmy piach, siatki i blachę. Z 1 procenta leczymy też zwierzęta, czasami są to bardzo duże koszty.

Tegoroczne pieniądze schronisko chciałoby przeznaczyć m.in. na dalszą modernizację. – Chcemy wymienić resztę starych kojców, które jeszcze zostały, usprawnić schronisko, część przekazać na leczenie piesków, które będą tego wymagały, a reszta pójdzie na stałe opłaty – dodaje Aneta Hetmańczyk. 

Jest wiele sposobów na pomoc

Jeden procent podatku to tylko kropla w morzu potrzeb, a pomagać można zawsze. Przez cały rok. Jest na to wiele sposobów. Każdy wolontariusz jest mile widziany. Przydadzą się nie tylko pieniądze, ale również koce, garnki, jedzenie, obroże czy smycze. Ale najważniejsza jest adopcja, która ratuje życie.

A oto dane do przekazania 1 proc.: Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Azyl, Organizacja Pożytku Publicznego, KRS 0000006967.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 7/2018

Justyna Madan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe