Kolędowe Serce Mazowsza w Łosicach

  • 13.02.2018, 08:15
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Kolędowe Serce Mazowsza w Łosicach
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej zajął pierwsze miejsce na IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza" – największym na Mazowszu festiwalu o tematyce bożonarodzeniowej. To ogromne wyróżnienie dla łosickiego zespołu.

2 lutego w Siedlcach odbył się koncert galowy IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza" – największego na Mazowszu festiwalu o tematyce bożonarodzeniowej. W Festiwalu wzięło udział ponad 1500 wykonawców, którzy reprezentowali 54 miejscowości. Uczestników oceniało jury w składzie: Danuta Błażejczyk, Iwona Kobylińska, Barbara Żarnowiecka, dr Ewa Rzetecka-Niewiadomska, dr hab. Dariusz Zimnicki.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej wyśpiewał pierwsze miejsce w swojej kategorii. – Za nami pracowity i pełen emocji tydzień – tak na gorąco komentowali sukces na festiwalu członkowie zespołu. – Pierwsze miejsce w IX Festiwalu Kolęd i Pastorałek to dla nas ogromne wyróżnienie i radość.

Zespół pod batutą Mirosława Odoszewskiego powstał we wrześniu 2015 roku przy Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 7/2018

Joanna Gąska

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe