Gmina Kąkolewnica: Walczyli na matach jak zawodowcy [GALERIA]

  • 13.02.2018, 08:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Kąkolewnica: Walczyli na matach jak zawodowcy [GALERIA]
Ponad 130 zawodników zaprezentowało swoje umiejętności w turnieju karate kyokushin dla początkujących. Krótkiego doświadczenia w walce po większości z nich jednak nie było widać, bo choć na macie prezentowały się pomarańczowe pasy, to duch walki był porównywalny do tego z zawodów mistrzów. Były emocje, łzy, radość i doping.

W sobotę 10 lutego po raz trzeci odbył się Turniej Pomarańczowych Pasów Karate Kyokushin o puchar wójta gminy Kąkolewnica. W hali Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy na dwóch matach rywalizowało 134 zawodników z 13 ośrodków sportowych. – Mamy tu zawodników od Tomaszowa lubelskiego po Czarną Białostocką. Trzeba przyznać, że z roku na rok turniej zyskuje coraz większe uznanie i zainteresowanie coraz szerszej grupy zawodników – mówi sensei Marek Woroszyło, trener radzyńskiego klubu Raptor.

Turniej w Kąkolewnicy adresowany jest do karateków z najkrótszym stażem, czyli tych z pomarańczowymi pasami. Nie znaczy to jednak, że nie było na co popatrzeć. Młodzi karatecy, szczególnie w kumite, pokazywali wolę walki. Niejeden po przegranym boju schodził z maty ze łzami w oczach. Emocje udzielały się również towarzyszącym im rodzicom, którzy do ostatniej chwili zagrzewali zawodników i udzielali ostatnich przed walką wskazówek.

Zawodnicy oceniani byli w dwóch etapach. Prezentowali się w kata, czyli układach formalnych, gdzie pokazują sędziom swoją technikę, oraz kumite, czyli w walce z przeciwnikiem. – Pomimo rangi zawodów trzeba przyznać, że poziom jest dość wysoki. Obserwujemy tu prawdziwe talenty – przyznaje Marek Woroszyło.

W organizację zawodów włączył się UG w Kąkolewnicy i tamtejszy GOK. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 7/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe