Dlaczego warto zamawiać wypałki?

  • 14.02.2018, 11:48 (aktualizacja 14.02.2018 11:56)
  • Artykuł partnera
Dlaczego warto zamawiać wypałki?

Wypałki przez jakiś czas były krytykowane. Argumentów nie brakowało: że są mniej dokładne, niż szablony, które uzyskuje się innymi metodami, że nie ma dużej możliwości dopasowania opcji produktu czy że nie zawsze można wykonać je z własnego materiału. Które z tych zarzutów są prawdą? A może jakieś zostały zupełnie przemilczane?

Precyzja nie musi ucierpieć

Dobrze przygotowane wypałki nie muszą wcale być mało precyzyjne. Trzeba oczywiście przyznać, że nie wszystkie techniki pozwalają na przygotowanie szablonów o najwyższej możliwej dokładności, ale tym bardziej nie jest prawdą, że zawsze taka ekstremalnie duża precyzja jest potrzebna. Wypałki przygotowane z odpowiedniego materiału, na dobrze skalibrowanym sprzęcie i przez wykwalifikowanych operatorów będą w większości przypadków wystarczająco dokładne.

Jak to jest z możliwością ustalenia parametrów

Zgoda, nie zawsze producenci pracują na powierzonym materiale. Nawet na http://linstar.eu/produkty/wypalki/ można przeczytać, że jeden z czołowych producentów wyrobów hutniczych na to nie pozwala. Powody są dwa: przede wszystkim tylko dla własnych materiałów można mieć absolutną pewność co do jakości, a tym samym prawidłowo ustawić maszyny tnące, a po drugie – nie ma problemu resztek materiału. Mówiąc precyzyjnie – gdyby wykonawcy pracowali na powierzonym materiale, resztki musieliby później w jakiś sposób zagospodarować. Pracując na własnym, mogą to zrobić znacznie łatwiej, a klient i tak, i tak ma kolejny problem z głowy – nie musi sam martwić się o to, co trzeba będzie zrobić z pozostałościami materiału.

Wypałki są po prostu najtańszą opcją

Wszystkie ograniczenia, jakie wiążą się z przygotowaniem wypałek, mają pewien sens. To dzięki ich wprowadzeniu można stworzyć tańszą alternatywę dla wielu precyzyjnych metod obróbki. Wypałki powstają z materiału, którym ich producent i tak już dysponuje, na wydajnych urządzeniach, a przy tym odpad jest akceptowalnie mały i od razu wiadomo z góry, że uda się go jeszcze wykorzystać. Dzięki temu zakup gotowych wypałek jest dla klientów bardzo opłacalny – ponoszą oni faktycznie tylko koszt przygotowania zaprojektowanego elementu i materiału, który faktycznie został zużyty.

Nie ma idealnych rozwiązań i nie należało liczyć na to, że wypałki będą pozbawione wad, jednak w praktyce, mając oczywiście dobry projekt, mogą one być genialnym sposobem na przyspieszenie produkcji i poważne ograniczenie jej kosztów.

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe