Platerów: Chcesz spokojnie iść do fryzjera? Zostaw dziecko w Bibliotecznej Strefie Zabaw

  • 25.02.2018, 08:50
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Platerów: Chcesz spokojnie iść do fryzjera? Zostaw dziecko w Bibliotecznej Strefie Zabaw
Pracownicy Biblioteki Publicznej w Platerowie wyszli naprzeciw oczekiwaniom rodziców i stworzyli w placówce Biblioteczną Strefę Zabaw, w której rodzic bezpiecznie może zostawić dziecko, a sam w tym czasie na spokojnie zrobić zakupy czy odwiedzić fryzjera.

"Jeżeli jeszcze nie wiecie, to informujemy Kochani, że w naszej bibliotece powstała Biblioteczna Strefa Zabaw, wyposażona w stoliki, kolorowe dywany, książeczki, maskotki, kolorowanki, kredki, układanki i puzzle. Rodzicom i opiekunom, którzy chcą skorzystać z biblioteki, zrobić spokojnie zakupy lub wyskoczyć do fryzjera, proponujemy miejsce, w którym mogą zostawić swoje maluchy" – czytamy we wpisie na Facebooku na stronie Biblioteki.

– Pomysł pojawił się w głowie Andrzeja Latusa, który pracuje w bibliotece od listopada. Nie wiedział tylko, jak to zorganizować – tłumaczy Edyta Gregorczuk, pomocnik bibliotekarza w Bibliotece Publicznej w Platerowie. – Ja mam dwójkę małych dzieci i czasami nie mam co z nimi zrobić po zajęciach w przedszkolu, więc wszystko potoczyło się automatycznie, jak zaczęłam pracę w styczniu. Moje dzieciaki są w przedszkolu do godz. 15, a sama pracuję do 17.00, więc zdarza się, że nie mam ich z kim zostawić przez te dwie godziny. Takie miejsce ułatwia mi życie – mówi z uśmiechem.

Pracownicy biblioteki Andrzej Latus i Edyta Gregorczuk mówią, że w placówce jest wydzielone przyjazne miejsce dla maluchów, gdzie jest sporo maskotek, gier planszowych, układanek, kolorowych kredek i oczywiście ciekawych książek z literatury dziecięcej. Oboje zajmują się maluchami, które odwiedzają Biblioteczną Strefę Zabaw. 

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 27 lutego

Joanna Gąska

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe