Łosice: Srebro w trójskoku dla Bartka!

  • 27.02.2018, 08:20
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Łosice: Srebro w trójskoku dla Bartka!
Dwójka wychowanków łosickiego Klubu PUKS Jedynka, Weronika Muszyńska i Bartosz Leszczuk, przy współpracy z AZS UMCS Lublin reprezentowała Łosice w dniach 9-11 lutego podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce w Toruniu. Bartek zdobył srebrny medal.

Bartek pochodzi z Żurawlówki w gminie Huszlew, jest absolwentem Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Huszlewie, a obecnie uczy się w Technikum Ekonomicznym w Białej Podlaskiej. Na Halowych Mistrzostwach Polski startował w trójskoku U20. – Po dwóch nieudanych próbach Bartosz udowodnił, że potrafi opanować nerwy i skoncentrować się w trzecim skoku, który w razie niepowodzenia eliminowałby go z dalszego konkursu – opowiada trener Marek Szaniawski. – Bartek po szybkim rozbiegu idealnie trafił w belkę i oddał daleki skok. Wskoczył na drugie miejsce i pozostał nadal w konkursie.

W piątej kolejce, pomimo poprawionego wyniku 14,12 m, Bartek spadł na trzecie miejsce. – W ostatniej serii jednak nie dał za wygraną. Chwila koncentracji, szybki rozbieg i Bartek oddał bardzo dobry i daleki skok. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 14,26 m. Jest to nowy rekord życiowy Bartka, który sprawił, że awansował na drugą pozycję w konkursie i zdobył srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski U20 w trójskoku – relacjonuje z dumą trener Szaniawski.

Drugą osobą startującą na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych była o rok młodsza Weronika Muszyńska. To młoda, zdolna miotaczka o nieprzeciętnych warunkach fizycznych, pochodząca z Łosic. Konkurs finałowy pchnięcia kulą U18 3 kg zakończyła na 6 miejscu z wynikiem – 13,20 m. To jej nowy rekord życiowy.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 9/2018

Joanna Gąska

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
b-u
b-u 27.02.2018, 15:59
Brawo, Panowie! Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!

Pozostałe