Lepsza podróż na trasie Lubartów-Parczew

  • 01.03.2018, 10:42 (aktualizacja 01.03.2018, 10:45)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Lepsza podróż na trasie Lubartów-Parczew
Dla pasażerów wygodne perony na ośmiu stacjach i przystankach, nowe przystanki w Laskach i Berejowie, sprawne przejazdy towarowe i wyższy poziom bezpieczeństwa. Takie będą między innymi efekty przebudowy odcinka Lubartów-Parczew.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA ogłosiły przetarg na remont trasy numer 30 na odcinku Lubartów-Parczew. Szacowana wartość prac to około 70 milionów złotych. W ramach inwestycji przebudowane zostaną stacje i przystanki: Parczew, Parczew Kolejowa, Gródek, Zabiele, Brzeźnica Bychawska, Tarło, Pałecznica, Ciecierzyn. Obiekty zyskają nowe, wygodniejsze perony wraz z dojściami uwzględniającymi dostęp dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, wiatami, oświetleniem i czytelnym oznakowaniem. Lepszy dostęp do kolei zapewni budowa dwóch nowych przystanków osobowych w miejscowościach Laski oraz Berejów.

Jak informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe SA, prace na dziesięciu przejazdach kolejowo-drogowych zwiększą poziom bezpieczeństwa pasażerów pociągów i kierowców. Szczególnie dla ruchu towarowego ważne będą roboty na piętnastu obiektach inżynieryjnych, w tym i dziewięciu mostach. Efektem będzie dostosowanie ich do większych obciążeń, co umożliwi przewóz cięższych ładunków. Nastąpi wymiana rozjazdów, które zostaną wyposażone w urządzenia elektrycznego ogrzewania, zapewniające sprawny przejazd pociągów m.in. w okresie zimowym.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 9/2018

Arkadiusz Kielar

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Do roboty
Do roboty 09.03.2018, 11:34
Na odcinku od Parczew-Kolejowa do Łuków-Zapowiednik są przystanki/stacje :Milanów,Bezwola,Lisiowólka,Radzyń Podl(Bedlno),Jasaki,Kownatki a może trzeba byłoby pomysleć o nowych lokalizacjach np pomiędzy Milanowem i Bezwolą ? oraz Kownatkami a Zpowiednikiem ?Tu jest pole do popisu dla lokalnych samorządów gminnych, powiatowych i wsparciu z Lublina aby starać
się w PLK o modernizację tych przystanków (tak np. jak w Bedlnie) i Przewozy Regionalne winne aby uruchomić połączenia Lublin-Łuków p. Parczew-Milanów-Bedlno (od tego jest Urząd Marszałkowski w Lublinie=
Raczej nie predko ...
Raczej nie predko ... 07.03.2018, 18:10
Od Parczew kolejowa do Lukowa nic jesli chodzi o regio sie nie szykuje
Ciekawy Podróżnik
Ciekawy Podróżnik 04.03.2018, 20:04
Czy będą kursowały pociągi Przewozów Regionalnych na trasie Lublin-Lubartów-Parczew-Milanów-Łuków ? Przecież wykonano modernizację torów , jeżdżą pociągi "objazdowe" z Lublina do Warszawy p.Parczew-Łuków a co potem ? czy planuje się modernizację przystanków od Parczew-Kolejowa do Łuków-Zapowiednik i skomunikowanie wszystkich miejscowości leżących na tej trasie z Lublinem i Łukowem, poruszcie ten temat.
Podlasiak młody
Podlasiak młody 03.03.2018, 20:25
A może by tak puścić kolej z Parczewa do Białej Podlaskiej. Nie wiem, ale czy Biała istnieje tylko w wymiarze wschód - zachód?

Pozostałe