Biała Podlaska: Papierosowa kontrabanda

  • 3.03.2018, 09:50
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Papierosowa kontrabanda
Policjanci ujawnili dwa przypadki kontrabandy w powiecie bialskim. W Białej Podlaskiej 33-letni mężczyzna przechowywał w budynkach gospodarczych prawie 1800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, z kolei w miejscowości Liszna podczas przeszukania posesji należącej do 29-latki funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 600 paczek takich wyrobów tytoniowych.

W środę 28 lutego policjanci bialskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej i przestępczości przeciwko mieniu ustalili, że 33-latek z Białej Podlaskiej w wynajmowanych pomieszczeniach gospodarczych przechowuje papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie przeszukania tych pomieszczeń kryminalni ujawnili i zabezpieczyli łącznie 1777 paczek takich papierosów. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło ponad 30 tysięcy złotych.

Również w środę na podstawie posiadanych informacji policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Wisznicach przeszukali posesję należącą do 29-latki z gminy Sławatycze. Mundurowi znaleźli 616 paczek nielegalnych papierosów.

Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły ponad 13 tysięcy złotych.

Obydwoje usłyszeli zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, do czego przyznali się. Mężczyzna skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem. Od obydwojga policjanci zabezpieczyli na poczet grożących kar łącznie ponad 4 tysięcy złotych.

Więcej wydarzeń z regionu przeczytacie we wtorkowym numerze i e-wydaniu Słowa

(AK)

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe