Gmina Janów Podlaski: Pomóżmy rodzinie Bartoszuków

  • 5.03.2018, 12:02 (aktualizacja 05.03.2018 12:08)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Janów Podlaski: Pomóżmy rodzinie Bartoszuków
Dom rodziny Bartoszuków w jednej chwili strawił ogień. Zmarł również jeden z członków ich rodziny. Teraz z akcją pomocy pogorzelcom ruszyła cała gmina, ale pomóc może każdy. W poprzednim numerze pisaliśmy o pożarze w miejscowości Ostrów w gminie Janów Podlaski.

O pożarze w miejscowości Ostrów w gminie Janów Podlaski pisaliśmy w poprzednim numerze. Przypomnijmy, że do tragedii doszło 20 lutego. Pożar wybuchł tuż po godzinie 15. W akcji gaśniczej wzięło udział sześć zastępów straży pożarnej. Zanim służby ratownicze dotarły na miejsce, sąsiedzi zdążyli wynieść z płonącego drewnianego domu 82-letnią kobietę i 4-letnie dziecko. Gdy wybuchł pożar reszta domowników była poza domem, w pracy i szkole. Starszej kobiety nie udało się uratować. Zmarła w wyniku zaczadzenia. Maluch przeżył.

To była chwila

Chociaż cała akcja ratunkowa trwała kilka godzin, to dla poszkodowanej rodziny wszystko rozegrało się bardzo szybko. – Wszystko trwało pięć minut. Sąsiedzi dali nam znać, że pali się nasz dom. Kiedy dotarliśmy na miejsce spod dachu buchały płonienie. Paliło się wszystko, cały dom i dwa samochody stojące obok – opowiada Jerzy Bartoszuk.

Rodzina państwa Bartoszuków zawsze żyła skromnie. Pan Jerzy i jego żona Danuta utrzymują się z codziennej, ciężkiej pracy w rolnictwie i drobnych prac dorywczych. Wspólnie udaje im się wiązać koniec z końcem. Razem z kilkorgiem dzieci mieszkali do tej pory w ich niewielkim drewnianym domu. Domu, który zbudował kiedyś pan Jerzy. 

Pomoc ruszyła

Kilka dni temu wójt gminy Janów Podlaski, Jacek Hura spotkał się z rodziną Bartoszuków. Był na urlopie, gdy dowiedział się o pożarze, ale przyjechał od razu na miejsce zdarzenia.

– Nie zostawimy państwa samych z tym problemem. W akcję pomocy włączyło się wiele osób, sąsiedzi i młodzież. Znajdą się ludzie, którzy zechcą przekazać jakieś meble. Gmina przeznaczy zasiłek celowy z powodu nieszczęśliwego wypadku. Dodatkowo zwalniam Państwa z tegorocznego podatku. Wyślemy też listy do okolicznych przedsiębiorców z prośbą, aby państwu pomogli – mówił podczas spotkania z pogorzelcami wójt Hura.

Aby pomóc Bartoszukom w odbudowie domu, można też wpłacać pieniądze na konto Banku Spółdzielczego w Janowie Podlaskim. Nr konta to: 73802500070393529130000010, z dopiskiem: "Darowizna na pomoc po pożarze". Liczy się każdy grosz.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 10/2018

Michał Karchut

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hryciuk michał
hryciuk michał 21.03.2018, 08:50
sylwek zachowałeś się naprawdę jak bohater .więcej takich ludzi.pozdrawiam
Marek
Marek 8.03.2018, 06:51
Sylwek Podskok bohaterem to on wyniosl dziecko z plonacego budynku

Pozostałe