Galeria Wiejska w Starej Kornicy kwitnie

  • 5.03.2018, 12:41 (aktualizacja 05.03.2018 12:44)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Galeria Wiejska w Starej Kornicy kwitnie
Galeria Wiejska w Starej Kornicy przeżywa prawdziwy rozkwit, a wszystko za sprawą Anny Szpury, która inicjuje różnorodne spotkania integracyjne, kulturalne i promocyjne. Prezentowana jest tam twórczość regionalnych artystów i rzemieślników przy wtórze instrumentów i śpiewie.

Mimo braku ośrodka kultury korniczanie potrafią się integrować i promować swoją kulturę i działalność lokalnych artystów i rzemieślników. Impuls do tych działań dała Anna Szpura –  inżynier ekonomii rolnictwa, regionalistka, animator kultury, znawczyni tradycyjnej kuchni wschodniego Mazowsza.  

Prywatnie jest właścicielką pasieki "Mała Pszczółka", natomiast regionalistką jest z zamiłowania.  Przewodniczy Kołu Gospodyń Wiejskich "Korniczanki" w Starej Kornicy, a także grupie "Działamy Lokalnie". Jest członkinią Stowarzyszenia "Kreda" oraz Zespołu "Korniczanie" i to ona prowadzi Galerię Wiejską w Starej Kornicy i "Kornicką Akademię Smaku", to właśnie dzięki zaangażowaniu pani Anny Galeria Wiejska znów tętni życiem. 

15 lutego Galerię Wiejską w Starej Kornicy odwiedzili członkowie Rady LGD "RAZEM", lokalni liderzy oraz pracownicy biura LGD. Tematem wizyty była "Integracja lokalnych społeczności i aktywizacja mieszkańców do wspólnych działań", podczas której pani Ania grupie liderów z obszaru LGD "RAZEM" przekazała informacje o działalności galerii, koła gospodyń Korniczanki oraz zespołów śpiewaczych z terenu gminy Stara Kornica. Nie zabrakło również przykładów współpracy z samorządem oraz lokalnymi przedsiębiorcami. 

Galeria Wiejska tego wieczora pękała w szwach i jak podkreśla z dumą pani Anna. Podczas wieczoru zaprezentowały się także zespoły Tremolo, Pogodna Jesień oraz wspólny występ członków zespołu Pogodna Jesień i akordeonisty z zespołu Korniczanie.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 10/2018

Joanna Gąska

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe