Biała Podlaska: Caritas pomoże po raz czternasty

  • 7.03.2018, 09:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Caritas pomoże po raz czternasty
Caritas Diecezji Siedleckiej po raz czternasty przyłączy się do ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności pod hasłem "Tak, Pomagam!", która odbędzie się 9 i 10 marca 2018. W wybranych sklepach będzie dyżurować ponad 1200 wolontariuszy.

Zebrana żywność trafi do dwóch jadłodajni Caritasu - w Białej Podlaskiej i Siedlcach i zostanie przekazana najbardziej potrzebującym w formie jednorazowych paczek żywnościowych przed Świętami Wielkanocnymi.

Najbardziej potrzebna jest żywność z długim okresem przydatności, np. mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, dania gotowe, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, herbatę, słodycze dla najmłodszych (batony, czekolady, herbatniki, orzechy i bakalie).

9 i 10 marca (piątek i sobota) w godzinach 9:00-18:00 wolontariusze, ubrani w czerwone koszulki i z identyfikatorami, dyżurować będą w sklepach sieciowych, osiedlowych i prywatnych, przy specjalnie oznaczonych plakatami koszach. Wolontariusze należą do Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas, Centrów Wolontariatu CDS w Białej Podlaskiej i w Siedlcach.

- Zachęcamy, by poprzez taki mały, szczery i dobrowolny gest wesprzeć osoby potrzebujące. Okres Wielkiego Postu powinien uwrażliwiać, a tak dzieje się właśnie poprzez ofiarowanie takiej małej jałmużny – mówi Monika Rybaczewska, koordynator akcji w Caritas Diecezji Siedleckiej.
 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe