Międzyrzec Podlaski: Sportowe Wawrzyny w nowej odsłonie

  • 8.03.2018, 09:52 (aktualizacja 08.03.2018 09:57)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Sportowe Wawrzyny w nowej odsłonie
Międzyrzec Podlaski Podczas uroczystej gali burmistrz Zbigniew Kot nagrodził laureatów plebiscytu "Sportowy Wawrzyn". Statuetki przyznane za osiągnięcia uzyskane w 2017 roku trafiły do siatkarskiej drużyny Liceum Ogólnokształcącego, strongmana Mateusza Skrzata i trenera Marcina Hołoweńki.

W tym roku zmieniła się formuła przyznawania sportowych nagród. Laureatów wybierano w czterech kategoriach: zawodnik, drużyna, trener oraz działacz sportowy. Nagradzane były osiągnięcia sportowe z 2017 roku.

Plebiscyt podzielono na dwa etapy. Kandydatów do nagród zgłaszały kluby sportowe, stowarzyszenia i organizacje sportowe oraz osoby indywidualne. Zatwierdzała je kapituła plebiscytu. Drugim etapem było głosowanie na stronie internetowej Urzędu Miasta. Mogli wziąć w nim udział nie tylko międzyrzeczanie, ale również mieszkańcy gmin Międzyrzec, Drelów i Kąkolewnica (w międzyrzeckich klubach trenują dzieci i młodzież z tych gmin). Wyniki przedstawiono na uroczystej gali 28 lutego.

Burmistrz Zbigniew Kot podkreślał, że sukcesy międzyrzeckich sportowców to efekt pracy i zaangażowania nie tylko zawodników i trenerów, ale całego otoczenia: nauczycieli, dyrekcji szkół, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wielu działaczy.

- Międzyrzec jest małym miastem ale jak jeżdżę i spotykam się z przedstawicielami innych miast, to muszę się przyznać puchnę z dumy. Nie jestem wtedy skromny, chwalę się że jestem z Międzyrzeca, bo nasi zawodnicy pokonują rywali ze znacznie większych miast. Stają z nimi twarzą w twarz i nie ustępują ani o krok – mówił Zbigniew Kot.

Sportowy Wawrzyn to nie tylko nagroda dla sportowców. W tegorocznym plebiscycie pojawiła się kategoria "działacza sportowego". Kandydat do statuetki był tylko jeden, więc kapituła nagrody zrezygnowała w tym przypadku z internetowego głosowania. Statuetkę burmistrz wręczył dla Tadeusza Żechowskiego od 60 lat związanego z klubem Huragan Międzyrzec. Najpierw jako piłkarz, później - działacz i kierownik drużyn piłkarskich. Pan Tadeusz jest nadal aktywny i pomaga jako kierownik piłkarskiej drużyny seniorów, która występuje w lidze okręgowej.

- Mam przeczucie, że tym razem awansujemy do IV ligi. Pokonamy w rewanżu Orlęta, zdobędziemy niewielką przewagę nad rywalami i dowieziemy ją do końca – zapowiadał.

Międzyrzecka galę uświetnił występ młodego wokalisty Eryka Waszczuka, który ostatnio zdobył dużą popularność dzięki występowi w telewizyjnym programie The Voice Kids.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 10/2018

Marek Wasiluk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe