Radzyń Podlaski: Matematyczny dzień w ZSP

  • 8.03.2018, 09:59
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Radzyń Podlaski: Matematyczny dzień w ZSP
Pod honorowym patronatem lubelskiego kuratora oświaty odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatowy dzień Matematyki. Matematyczne atrakcje przygotowują naukowcy z uczelni wyższych.

Chodzi o to, by matematyka stała się przyjazna i zachęcała uczniów do jej zgłębiania. Stąd poniekąd pomysł na Powiatowy Dzień Matematyki. – W tym roku program jest niezwykle bogaty. O godzinie 9:00 odbędzie się finał konkursu "Logika Młodego Matematyka", który objął swym zasięgiem uczniów gimnazjum z powiatu radzyńskiego i powiatów ościennych oraz konkurs matematyczno-logiczny "Enigma", skierowany do uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczniowie po zmaganiach konkursowych wezmą udział w warsztatach matematycznych – informuje Katarzyna Pszczółkowska.

Na okoliczność dnia poświęconego matematycznym ciekawostkom wykładowcy ze współpracujących z ZSP uczelni: Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Politechniki Lubelskiej, Politechniki Warszawskiej, przygotowali specjalne wykłady i warsztaty.

– Uczestnicy wydarzenia wysłuchają wykładu Pana Dariusza Kulmy, Nauczyciela Roku 2008. Ponad godzinny wykład, pełen porad jak się uczyć, jak powtarzać, co pomaga a co przeszkadza w nauce – dodaje Pszczółkowska.

Zakończeniem Powiatowego Dnia Matematyki, który odbędzie się w poniedziałek 12 marca, będzie rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród.

(joan)

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe