Czemierniki na czerwono. Hodowcy już liczą straty

  • 10.03.2018, 08:35
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Czemierniki na czerwono. Hodowcy już liczą straty
Kolejne rozszerzenie stref związanych z pojawianiem się ASF dotknęło tym razem gminę Czemierniki i miasto Radzyń Podlaski. Oba obszary trafiły do strefy z ograniczeniami, czyli czerwonej. Hodowcy już zachodzą w głowę, jak sprzedadzą wyhodowane tuczniki.

Wójt gminy Czemierniki nie kryje zaskoczenia. – Nie mieliśmy żadnych sygnałów, że Komisja Europejska znów rozszerzy strefy, Nie wiemy co jest tego powodem. U nas nie było ani chorych świń, ani nikt nie znalazł chorego dzika – zapewnia Krystyna Dobrowolska.

Informacja o czerwonej strefie rozeszła się po gminie z szybkością błyskawicy i do urzędu zaczęły się telefony z pytaniami od mieszkańców, co to dla nich znaczy i czemu ta strefa dotarła do Czemiernik. 

Zgodnie z nowym rozporządzeniem KE z 20 lutego, w strefie niebieskiej (obszar zagrożony) znalazły się na terenie powiatu radzyńskiego gminy: Kąkolewnica, Komarówka Podlaska i gm. Radzyń Podlaski. W strefie czerwonej (obszar z ograniczeniami) natomiast gminy: Wohyń, Ulan – Majorat i Czemierniki oraz miasto Radzyń właśnie.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 10/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe