Radzyń Podlaski: Tu są problemy, którymi mało kto się zajmuje

  • 11.03.2018, 08:40
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Radzyń Podlaski: Tu są problemy, którymi mało kto się zajmuje
Z Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, który w ostatnim tygodniu odwiedził Radzyń Podlaski i Białą Podlaską rozmawiamy o tym jak różne są problemy mieszkańców Polski regionalnej, od tych zgłaszanych przez mieszkańców wielkich miast.

Jakie szanse na rozpatrzenie swojej sprawy ma obywatel spotykający się z RPO właśnie na takich regionalnych spotkaniach w terenie?

Każda zgłaszana na takich spotkaniach sprawa jest od razu rejestrowana przez pracowników biura. Obecnie jesteśmy stroną w 80 postępowaniach sądowych z czego część wynikła właśnie po takich spotkaniach w regionie. Część tych spraw zgłaszam w wystąpieniach ogólnych do właściwego dla sprawy ministra. Nie przynosi to rezultatu od razu.

Jeździ Pan po kraju i spotyka się z mieszkańcami Polski regionalnej. Jaki obraz tej Polski i stanu poszanowania obywatela w regionie Pan zauważa?

To Polska, której problemami mało kto się zajmuje. Najczęściej budzą one zainteresowanie programów interwencyjnych. Nie zawsze jednak z tych programów wynika coś więcej niż chwilowy hałas. Problemy nadal trwają, ludzie nadal nie wiedzą jak poradzić sobie z trudna sytuacją. Nie mają dostępu do porady prawnej, w końcu zapomina się o nich i znów zostają sami.

Jakie to problemy?

Niezauważalne z poziomu wielkich miast. Przykładem może być tu ASF. 

Cały wywiad przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 10/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe