Łosice: Terytorialsi złożyli przysięgę na sztandar

  • 10.03.2018, 08:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Łosice: Terytorialsi złożyli przysięgę na sztandar
Przy ponad 10 stopniowym mrozie i w pięknym słońcu, 25 lutego terytorialsi z 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę na sztandar. W uroczystości wziął udział Sekretarz Stanu w MON Sebastian Chwałek, parlamentarzyści z regionu oraz przedstawiciele władz wojskowych i lokalnych. To pierwsza przysięga żołnierzy WOT w strukturach mazowieckiej brygady.

Przysięga odbyła się na placu przy Parafii Trójcy Świętej gdzie słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 52 ochotników. Nowo zaprzysiężonym żołnierzom towarzyszyło 250 żołnierzy Mazowieckiej Brygady OT. Wcześniej wszyscy wzięli udział we Mszy Świętej odprawionej w Kościele Trójcy Świętej. Organizatorami wydarzenia był Dowódca 5 MBOT w Ciechanowie, burmistrz Miasta i Gminy Łosice i starosta łosicki.

– Wojska Obrony Terytorialnej są piątym rodzajem sił zbrojnych –  komentował wydarzenie ppłk Marek Pietrzak rzecznik prasowy Wojsk OT. – Jesteśmy najnowszym rodzajem sił zbrojnych utworzonym na mocy ustawy w dniu pierwszego stycznia 2017 roku. Naszą główną misją jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 10/2018

Joanna Gąska

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
HAHAHAJ
HAHAHAJ 12.03.2018, 14:16
to wojsko czy zakon? rozdzielić kościół od państwa

Pozostałe