W gminie Konstantynów trwa walka o przystanki

  • 12.03.2018, 09:27 (aktualizacja 12.03.2018 10:07)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
W gminie Konstantynów trwa walka o przystanki
Ochlapywanie błotem przez samochody, stanie w miejscu, w którym z dużą szybkością przejeżdżają tiry, brak możliwości schowania się przed deszczem czy silnym wiatrem. To warunki, w jakich mieszkańcy gminy Konstantynów czekają na autobusy. Na szczęście, ma się to zmienić.

Zarząd Dróg Wojewódzkich przeniósł trzy przystanki znajdujące się na drodze wojewódzkiej 811, z miejsc, gdzie były zadaszenia, tam gdzie ich nie ma. Przez trzy lata mieszkańcy na czele z wójtem Romualdem Murawskim zabiegali, by przywrócić dawne przystanki lub wybudować przy nowych zatoki dla autobusów i wiaty.

Zatoki będą, ale za gminne pieniądze

Andrzej Gwozda, dyrektor zarządu Dróg Wojewódzkich w rozmowie ze "Słowem Podlasia",  powiedział, iż ZDW wybuduje zatoki dla autobusów. Ma ich powstać sześć, na każdy pas ruchu. Niestety, nie sfinansuje całej inwestycji, ale jej część, na ten moment nie wie jeszcze czy będzie 30 czy 40 proc. lub więcej.  – Przeznaczymy na zatoki pieniądze, ale najpierw trzeba znaleźć odpowiednie miejsce do ich stworzenia. Należy porozmawiać z osobami, które mogą odsprzedać część swoich działek pod zatoki, jednak wszystko musi być zrobione zgodnie z przepisami.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 13 marca

Anna Chodyka

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe