Janów Podlaski: Względy bezpieczeństwa zamknęły stadninę

  • 12.03.2018, 10:21
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Janów Podlaski: Względy bezpieczeństwa zamknęły stadninę
Od jesieni ubiegłego roku brama wjazdowa do stadniny koni w Janowie Podlaskim jest zamykana na noc. Na ten stan narzekają mieszkańcy, którzy mają tam swoje domy. Ostatnio zamknięta brama stała się przeszkodą dla strażaków z OSP w Janowie Podlaskim, którzy jechali do pożaru. Władze stadniny tłumaczą, że brama musi być zamykana.

Pod koniec lutego w miejscowości Wygoda w jednym z domów zaczęło się palić. Była noc, ok. godz. 23. – Dyżurny kierowania PSP w Białej Podlaskiej wysłał nas do pożaru sadzy w przewodzie kominowym domu jednorodzinnego. Szybko wyjechaliśmy, ale po drodze pojawił się problem. Wjazd do miejscowości blokowała brama wjazdowa na stadninę koni w Janowie Podlaskim, która była zamknięta. Straciliśmy cenny czas. Po dojechaniu na miejsce rozpoczęliśmy działania ratownicze. Konieczna była ewakuacja rodziny, w tym trójki dzieci – opowiadają strażacy z OSP w Janowie Podlaskim. 

Na niedogodności związane z zamkniętą bramą uwagę zwracają nie tylko janowscy strażacy. Narzekają wędkarze, którzy chodzili tędy na ryby, nad rzekę Bug. Zdarzyło się, że brama stała się przeszkodą dla gości hotelu i restauracji Zamek.

Zarząd stadniny uważa, że kwestia bramy została uregulowana i jest bardzo prosta.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 13 marca

mk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MIKI1989
MIKI1989 14.03.2018, 10:24
ciekawe co bedzie w tym roku??????
pis pewnie znowu kogoś odwoła

Pozostałe