Gmina Borki: W pałacu centrum nauki, w młynie inkubator przedsiębiorczości

  • 13.03.2018, 08:55
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Borki: W pałacu centrum nauki, w młynie inkubator przedsiębiorczości
Po tym jak Fundacji Obserwatorium Zarządzania zainteresowała się zabytkowym pałacykiem i chce tam stworzyć centrum nauki, pojawił się też pomysł na stary zdewastowany zabytkowy młyn. Koncepcja jego zagospodarowania ma się wpisywać w inwestycję w pałacu, ale współgra też z koncepcją gminy na bycie miejscem spotkań dla przedsiębiorców.

Centrum Nauki – Borki Nature and Science Park, to inicjatywa która ma zacząć działać w 2020 roku na terenie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Borkach. Fundacja Obserwatorium Zarządzania inwestycję w Borkach przeprowadzi we współpracy z 12 prywatnymi przedsiębiorcami. Na 36 ha terenu z zabytkowym pałacykiem powstanie interaktywne centrum. – Fundacja ma doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji. W Warszawie stworzyła Digital Knowledge Village – Centrum nowych technologii cyfrowych, Campus, laboratoria wiedzy cyfrowej, studia nagrań audio/video, studia badań cyfrowych – informowała nas w tamtym roku Katarzyna Krupska-Grudzień, pełnomocnik Fundacji.

Na inwestycję związaną z pałacem i otaczającym go parkiem Fundacja zamierza pozyskać dotację z programu Polska Wschodnia. Inwestorzy mówią, że przedsięwzięcie powstanie do 2020 roku.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 11/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe