Biała Podlaska doczeka się nowoczesnej oczyszczalni ścieków

  • 15.03.2018, 09:49
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska doczeka się nowoczesnej oczyszczalni ścieków
W marcu ruszają prace nad przebudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Białej Podlaskiej, która ma potrwać do czerwca 2021 roku. Koszt inwestycji to 53 mln zł .

Modernizacją oczyszczalni ścieków zajmie się miejska spółka WOD-KAN. – Chcemy dbać o świeże powietrze, które jest niepodważalnym walorem turystycznym naszego regionu – mówi Dariusz Stefaniuk prezydent miasta Białej Podlaskiej .

 Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 53 mln zł  z czego 27 mln zł spółka otrzyma w ramach unijnego działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach. Kolejne 3 miliony zostaną pożyczone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a resztę dołoży bialska spółka. 

 – Modernizacja oczyszczalni i przepompowni daje ten walor, że miasto jest przygotowane na przetworzenie większej ilości ścieków, a w konsekwencji na rozwój ogólny. – informuje Mirosław Kapłan prezes WOD-KAN.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 11/2018

Justyna Madan

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe