Biała Podlaska: Dar chleba będzie wsparciem dla potrzebujących

  • 18.03.2018, 09:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Dar chleba będzie wsparciem dla potrzebujących
Już dwudziesty pierwszy raz, odbyła się, przy kościele św. Anny "Niedziela Chleba". Po każdej mszy wolontariusze i członkowie grupy charytatywnej, w zamian za datek, wręczali bochenek chleba. Fundusze, jak co roku, zostaną przeznaczone na świąteczne paczki dla potrzebujących.

W sumie rozdano 640 bochenków chleba, dostarczonego przez piekarnię z Leśnej Podlaskiej i "U Tura". Dzięki uzyskanym za chleb datkom grupa charytatywna przygotowuje paczki dla potrzebujących, które dotrą do nich przed u na Wielkanocą. Trafiają one do ponad dwustu rodzin i osób samotnych.

W tym roku, podarunki świąteczne będą wydane 24 marca, a na listę chętnych, można się zapisywać do 20 marca przy kościele św. Anny. W prezencie ma się znaleźć: olej, cukier, mąka, makaron, kiełbasa, szynka, jajka i chleb. Jedna paczka waży ok. 8 kg.

W Białej Podlaskiej paczki roznoszone są m.in. po domach, przy ul.: Kraszewskiego, Spółdzielczej, Zamkowej, Budkiewicza i Ziemowita. Podarunki powstają nie tylko dzięki zebranym pieniądzom, w inicjatywę, włącza się od lat, wielu przedsiębiorców.

– Najwięcej potrzebujących to osoby samotne, nie mające wsparcia bliskich – tłumaczy szef grupy charytatywnej Kazimierz Jankowski.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 11/2018

Anna Chodyka

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe