Region: Źle segregujesz, zapłacisz więcej

  • 18.03.2018, 08:40
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Region: Źle segregujesz, zapłacisz więcej
Nie pomagają spotkania informacyjne z mieszkańcami i apele o właściwą segregację nieczystości. Wiele osób wciąż dokonuje selekcji odpadów w dowolny dla siebie sposób. Władze Międzygminnego Związku Celowego grożą, że jeśli ludzie nie zaczną przestrzegać zasad segregacji śmieci, to za ich odbiór naliczane im będą wyższe stawki, takie jak za odpady niesegregowane.

– Przypominamy, że na terenach gmin Podedwórze, Sławatycze, Sosnówka, Stary Brus, Hanna, Hańsk oraz Włodawa nadal obowiązuje segregacja odpadów komunalnych z podziałem na frakcję suchą (szkło, metale, tworzywa sztuczne, tkaniny i tekstylia, papier, tektura) oraz mokrą (organiczne odpady kuchenne, odpady z bytowania drobnych zwierząt domowych, odpady higieniczne oraz zielone ulegające biodegradacji) – informuje Józef Steć z Międzygminnego Związku Celowego we Włodawie.

Zachęca wszystkich mieszkańców, aby stosowali się do zasad selektywnej zbiórki nieczystości, bo niewłaściwa segregacja powoduje wyższe koszty przetwarzania odpadów. W konsekwencji przekłada się to na wzrost opłaty śmieciowej.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 11/2018

Tomasz Wachulski

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe