Biała Podlaska: Nowa galeria powstanie już pod koniec roku?

  • 21.03.2018, 09:48
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Nowa galeria powstanie już pod koniec roku?
Już niedługo w mieście ma powstać wielkopowierzchniowe centrum handlowe. Do tej pory bialczanie, aby zrobić większe zakupy, musieli zadowolić się sklepami w Centrum Handlowym Rywal lub jechać do najbliższego dużego centrum – w Siedlcach.

- Według obecnych standardów brak jest w Białej Podlaskiej nowoczesnej galerii handlowej, a przecież to 60-tysięczne miasto. Dzisiaj już miasta 30-tysięczne w Polsce mają większą ofertę handlową niż Biała Podlaska - zauważa Grzegorz Pękalski, prezes zarządu firmy Retail Concept, która wybuduje galerię Karuzela pomiędzy ulicami Łomaską i Witoroską na zdegradowanym, poprzemysłowym terenie. Wcześniej był tam zakład meblowy. - Do tej pory brak było nowoczesnego centrum handlowego w mieście, a realizacja tego projektu będzie atrakcyjną alternatywą dla wyjazdów zakupowych do Siedlec, gdzie działa najbliższa galeria handlowa – dodaje Pękalski.

Podczas gdy w Siedlcach została wydana już decyzja środowiskowa na budowę drugiego dużego obiektu (tym razem w okolicach obwodnicy), w Białej toczy się walka o to, kto ma rację i kto jest silniejszy. Nieoficjalnie mówi się, że pracownicy Rywala, obecnie jedynego centrum handlowego w mieście, blokują powstanie Karuzeli. 

- Z całą stanowczością zaprzeczamy bezpodstawnym pomówieniom i oskarżeniom, jakie wysuwa w naszym kierunku pan Grzegorz Pękalski, prezes zarządu Retail Concept sp. z o.o. – mówi Katarzyna Czajkowska, rzecznik firmy INBAP, właściciela C.H. Rywal.   

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 12/2018

Justyna Madan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jo
jo 27.03.2018, 11:31
Mario- jak Biala miala Rywala, to Siedlce mialy Chestera, Millenium czy np. Trezora...
Mario
Mario 22.03.2018, 15:17
Pierdu pierdu jak w Biała miala Rywal to w tym cz Siedlce zakup robili na stadionie dziesięciolecia. Takie potepowe są Siedlce.
Anna
Anna 21.03.2018, 20:23
Komu to centrum potrzebne jest za dużo sklepów a mało kasy. Najlepsze jest Społem. Przemiła obsługa śwjeży towar.

Pozostałe