Gmina Leśna Podlaska: Skorzystaj z terapii dla dzieci

  • 27.03.2018, 08:05
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Leśna Podlaska: Skorzystaj z terapii dla dzieci
W Leśnej Podlaskiej powstała placówka wsparcia dziennego dla niepełnosprawnych dzieci. Można w niej bezpłatnie skorzystać z czterech rodzajów terapii oraz porad psychologa dziecięcego.

W zajęciach terapeutycznych mogą wziąć udział dzieci niepełnosprawne w wieku od wczesnych miesięcy do osiemnastu lat. Aby się zapisać należy mieć zaświadczenie o stopniu niepełnosprawności, a także skierowanie od lekarza neurologa bądź psychiatry dziecięcego potwierdzające potrzebę tego typu zajęć oraz zawierające wskazanie, na które z nich dziecko powinno uczęszczać i w jakim wymiarze godzin.

Terapie są przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo i z upośledzeniem umysłowym, również dla dzieci z autyzmem. Na tę chwilę, w placówce, maluchów z tym zaburzeniem jest najwięcej. Na dwanaścioro dzieci, dziesięcioro jest autystycznych, pozostała dwójka wymaga rehabilitacji ruchowej. Do wyboru jest masaż leczniczy, ćwiczenia z logopedą, integracja sensoryczna, EEG Biofeedback oraz porady psychologa dziecięcego. Obecnie w poradni pracuje pięciu specjalistów.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 13/2018

Anna Chodyka

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe