Biała Podlaska: Spór o przedsiębiorców, krytyka i riposta

  • 04.04.2018, 08:20
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Spór o przedsiębiorców, krytyka i riposta
Przedstawiciele stowarzyszenia Biała Samorządowa zwołali kolejną konferencję prasową, podczas której zadawali pytania adresowane do prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka. - Te zarzuty się powielają, mamy wrażenie, że ktoś jest monotematyczny i nie bardzo trzyma się faktów - odpowiada magistrat.

- Chcieliśmy poruszyć kwestię traktowania bialskich przedsiębiorców, których to pan Stefaniuk obiecywał w swojej kampanii objąć opieką – mówił Bogusław Broniewicz, prezes Białej Samorządowej. - W różny sposób nasi przedsiębiorcy są traktowani, przykładem jest firma, która wynajmowała stołówkę w Szkole Podstawowej numer 9 i została zmuszona do jej opuszczenia. Tłumaczono to tym, że poprzedni najemca płacił niezwykle niski czynsz, w związku z tym nie było możliwości negocjowania tego czynszu, tylko po prostu firma uzyskała wypowiedzenie, nakaz opuszczenia pomieszczeń. Chcieliśmy pokazać taką  dwoistość działań naszych władz - tu jest pełna determinacja i wyrzucamy firmę działającą na terenie miasta Biała Podlaska, wprowadzamy nową i jest tylko iluzja korzyści.

To, że SP nr 9 udzieliła odpowiedzi Białej Samorządowej i na jej podstawie przedstawiciele stowarzyszenia mogli wyciągnąć swoje wnioski, potwierdziła nam dyrektor szkoły Katarzyna Sierpotowska. Co na to miasto?

- Z całą pewnością można stwierdzić, że kwoty wpływające  aktualnie na konto szkoły są wielokrotnie wyższe niż te, które wpływały za czasów poprzedniego najemcy, budżet szkoły został mocno podreperowany – komentuje Radosław Plandowski, rzecznik prezydenta Białej Podlaskiej. – Dbamy o to, żeby przedsiębiorcy mieli odpowiednie warunki do prowadzenia biznesu...

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 14/2018

Arkadiusz Kielar

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 06.04.2018, 07:19
To nie jest sprawa tylko jednego przedsiębiorcy.Cała Biała Podlaska jest brudna ,zapuszczona,wyboiste jezdnie,chodniki pamiętające lata 60-te ub.stulecia,zieleń nie cięta.Ponadto miasto jest najbliżej zapaści finansowej.Tak oto wygląda kadencja Stefaniuka pod nadzorem hrabiego Biereckiego!

Pozostałe