Międzyrzec Podlaski: Jesienią park nie do poznania

  • 10.04.2018, 08:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Jesienią park nie do poznania
Ponad 5 mln zł zapłaci miasto za rewitalizację Parku Potockich. Do przywrócenia zabytkowego wyglądu i jednocześnie nadania mu optymalnej funkcjonalności 2,2 mln zł dopłaci Unia Europejska.

Ujawnione kilka dni temu wizualizacje wywołały dużo emocji. Wśród dominujących zachwytów pojawiło się jednak sporo głosów krytycznych, które dotyczyły wycinki części drzew. - Oglądaliśmy je przez ostatnich 40 lat i teraz martwi nas, gdy niektóre z nich znikają – mówi Jan Maraśkiewicz, kierownik bialskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. I zapewnia, że po rewitalizacji Park Potockich będzie jednym z najpiękniejszych obiektów parkowych na naszym terenie.

Przy opracowaniu projektu rewitalizacji wykorzystano zachowane XVIII-wieczne plany i bogate przekazy źródłowe i ikonograficzne. A trzeba zaznaczyć, że ówczesne pałacowe ogrody robiły duże wrażenie na odwiedzających Międzyrzec i były szeroko znane. Park był wielokrotnie przebudowywany, co było skutkiem zarówno zniszczeń wojennych jak i zmian właścicieli dóbr międzyrzeckich.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 15/2018

Marek Wasiluk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe