Biała Podlaska: Obchody 8. rocznicy katastrofy w Smoleńsku [GALERIA]

  • 11.04.2018, 08:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Obchody 8. rocznicy katastrofy w Smoleńsku [GALERIA]
Łączyć, nie dzielić – to główne przesłanie tegorocznych miejskich obchodów smoleńskich. 8 kwietnia bialczanie uczcili ósmą rocznicę katastrofy w Smoleńsku. Uroczystości odbyły się tradycyjnie na terenie kościoła św. Antoniego, przed tablicą upamiętniającą ofiary tragicznego lotu do Smoleńska. Poprzedzono je złożeniem w ciszy kwiatów przed pomnikiem pary prezydenckiej.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej rozpoczęli ósmą rocznicę smoleńską od złożenia kwiatów przed pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich, na skwerze przy placu Wojska Polskiego. Przypomnijmy, że pomnik pary prezydenckiej stanął tam w ubiegłym roku, zaś w tym roku wizyta pod pomnikiem została po raz pierwszy włączona przez włodarzy miasta jako pierwszy punkt programu uroczystości.

– Oddajemy cześć tym, którzy poświęcili swoje życie dla Ojczyzny, a którzy zginęli w tragedii smoleńskiej. Prosimy o pokój, pojednanie i pomyślność dla naszej ojczyzny – mówił podczas mszy świętej odprawionej w kościele św. Antoniego, gwardian Tomasz Wroński. Po liturgii bialczanie zgromadzili się przed kościołem, gdzie nastąpiło złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 15/2018

 

Michał Karchut

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (51)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 14.04.2018, 08:36
A może by tak Stefaniuk wreszcie się wziął do prawdziwej roboty i zrobił choć jedna dobrą rzecz dla miasta w tej kadencji???Wszystko co dotychczas robi to parcie na szkło i wazelina by prezes PIS-u go wciągnął na listę poparcia.Czy to nie jest haniebne,być wybranym przez ludzi,a realizować cel własny i sitwy partyjnej???

Pozostałe