Jak Biała mówi, że nie, to nie!

  • 12.04.2018, 10:20
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Jak Biała mówi, że nie, to nie!
- Panie wójcie, ja mam do pana żal, że pana pracownik zaprowadził firmę na ujęcie wody. Jak Biała mówi, że nie chcemy, to nie chcemy - usłyszał od jednego z mieszkańców podczas spotkania wiejskiego w Białej, wójt Wiesław Mazurek. Tuż po świętach konsultował tam z mieszkańcami lokalizację stacji bazowej firmy Orange.

Próba ulokowania we wsi nadajnika telefonii komórkowej trwa od ubiegłego roku. Pierwszy wniosek operatora o ustanowienie lokalizacji dla nadajnika na działce we wsi Biała wpłynął do UG w marcu ubiegłego roku. Maszt miał stanąć wśród zabudowań mieszkalnych w środku wsi, na prywatnej działce. Jak wspominał na zebraniu wiejskim właściciel terenu, Waldemar Piekarski: – Firma przyjechała do mnie, bo przy działce stała przyczepka z numerem telefonu. Porozmawialiśmy i ja się zgodziłem.

W maju gmina wydała więc decyzję odmowną. W sierpniu Orange wystosował kolejny wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji składającej się z kratowej wieży stalowej do 50 metrów wysokości, urządzeń technicznych na ruszcie stalowym, ogrodzenia i utwardzenia terenu.

Wówczas w gminie odbyło się spotkanie z mieszkańcami Białej i dyskusja na ten temat. Mieszkańcy byli zdecydowanie przeciwni lokalizacji. Gmina w październiku wydała więc kolejną negatywną opinię dla proponowanej przez Orange lokalizacji, a firma odwołała się od niej do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym, radzyńskim numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 15/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe