Koroszczyn: Kontrabanda wśród worków z kolendrą

  • 16.04.2018, 11:37
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Koroszczyn: Kontrabanda wśród worków z kolendrą
Przemyt papierosów o wartości przekraczającej 180 tysięcy złotych udaremnili w Koroszczynie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Kontrabanda ukryta była w rosyjskiej ciężarówce, wśród setek worków z nasionami kolendry.

Podejrzeń co do faktycznej zawartości części ładunkowej pojazdu funkcjonariusze nabrali po prześwietleniu ciężarówki urządzeniem rentgenowskim. Uzyskany obraz potwierdzał, że w zgłoszonym do odprawy legalnym towarze ukryty jest też towar nielegalny.

Po rozładunku ponad 800 worków z nasionami kolendry okazało się, że w naczepie tira próbowano przemycić na teren Unii Europejskiej 14 tysięcy paczek papierosów o szacunkowej wartości rynkowej 180 tys. zł. Zatrzymane papierosy opatrzone są białoruską akcyzą. Przeciwko 55-letniemu kierowcy funkcjonariusze celno-skarbowi wszczęli postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna nie przyznał się do próby przemytu. Oprócz papierosów mundurowi zajęli też pojazd stanowiący dowód popełnionego przestępstwa. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Więcej wiadomości z regionu znajdziecie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 16/2018

(AK)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe