Japończycy wspierają bialski szpital

  • 18.04.2018, 09:37 (aktualizacja 18.04.2018 09:39)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Japończycy wspierają bialski szpital
Kwitnie współpraca pomiędzy Szpitalem Świętego Łukasza z Tokio i Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Japończycy, którzy odwiedzili nasze miasto, wspierają bialski szpital rozpoczynający realizację ważnej inwestycji nazwanej "Bialską Onkologią".

O współpracy obu szpitali była mowa na konferencji prasowej w bialskim szpitalu, w której udział wzięli między innymi Yoshiyuki Fujita, dyrektor Szpitala Świętego Łukasza w Tokio i lekarze z tego szpitala: Nobuhisa  Asano i Shuichi Okada.

– Za kilka tygodni rozpoczynamy przetarg, a dalej realizację inwestycji, którą nazwaliśmy "Bialska Onkologia" – mówił Dariusz Oleński, dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej. – Inwestycja będzie zawierała 600-metrową pracownię endoskopową do badania układu pokarmowego, którą chcieliśmy zaprojektować, wykonać, a potem prowadzić badania w oparciu o doświadczenia japońskie, najbardziej efektywne i pod względem medycznym i pod względem ekonomicznym. To właśnie z Japonii płynie idea badania endoskopowego naszego organizmu. Podczas warsztatów z naszymi lekarzami, inżynierami, polegających na analizie zaprojektowanej już przez nas pracowni, goście z Japonii mogli wnosić swoje uwagi i propozycje. Mam nadzieję, że na początku 2020 roku dojdzie już do eksploatowania tej pracowni, wykonywania konkretnych badań. Umówiliśmy się, że pracownia będzie funkcjonowała również w oparciu o dobre doświadczenia i praktyki takich pracowni w Japonii. Będziemy mogli liczyć na wsparcie lekarzy, pracowników naukowych, inżynierów ze szpitala Świętego Łukasza w Tokio. Nie rzadziej niż raz w roku będziemy też spotykać się, by omówić warte zauważenia przypadki medyczne, ale również aspekty techniczne związane ze sprzętem czy pozostałą infrastrukturą.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 16/2018

Arkadiusz Kielar

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe