Radzyń Podlaski: Szkoły w turystycznych zmaganiach

  • 19.04.2018, 10:45
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Radzyń Podlaski: Szkoły w turystycznych zmaganiach
Szkoła podstawowa w Woli Osowińskiej, gimnazjum nr 2 i I LO w Radzyniu Podlaskim, to zwycięzcy oddziałowego finału XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK.

Zmagania turystyczno - krajoznawcze odbyły się 9 kwietnia. – Odbył się test wiedzy, obejmujący zagadnienia krajoznawcze, turystyczne, topograficzne, dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadzono też turystyczny marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód oraz turystyczne ABC. Ostatnią z wymienionych konkurencji tworzyły: rozpoznawanie atrakcji turystycznych woj. Małopolskiego (gospodarza finału centralnego turnieju), rzut do celu, rozpoznawanie roślin oraz test wiedzy i Janie Pawle II. Ocenie podlegały również zdobyte przez uczestników odznaki turystyczne – informuje Robert Mazurek, przedstawiciel organizatora turnieju, oddziału PTTK w Radzyniu Podlaskim. – Uczestnikami zawodów były 3-osobowe drużyny startujące w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Jak mówi Mazurek, celem turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzowanie krajoznawstwa i turystyki jako formy aktywnego wypoczynku, propagowanie kultury wycieczkowania i rozwijanie sprawności fizycznej.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 16/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe