Powiat Parczewski: Nauczyciele się cieszą, samorządy główkują

  • 22.04.2018, 09:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Powiat Parczewski: Nauczyciele się cieszą, samorządy główkują
Większość samorządów, mimo że czasu nie było dużo, uporała się już z wypłatą pensji nauczycieli w pełnej wysokości. Przelewy poszły 3 kwietnia. Ci, którzy podwyżek nie otrzymali z poborami, dostaną je w formie wyrównania jeszcze w tym miesiącu lub z wynagrodzeniem majowym.

Obiecane 5-procentowe podwyżki dla nauczycieli miały być naliczane od 1 stycznia tego roku. Gdy okazało się to niemożliwe, ogłoszono, że wchodzą w życie od 1 kwietnia. Jednak minister Ewa Zalewska właściwe rozporządzenie podpisała dopiero 26 marca.

W zależności od stopnia awansu podwyżki wynagrodzenia zasadniczego wyniosą od 123 do 168 zł brutto. Zgodnie z rozporządzeniem minister, nauczyciel stażysta powinien zarobić (nie licząc dodatków tj. za wysługę lat, motywacyjny i funkcyjny) - 2 tys. 417 zł, nauczyciel kontraktowy - 2 tys. 487 zł, mianowany - 2 tys. 824 zł, dyplomowany - 3 tys. 317 zł.

Natomiast średnie wynagrodzenie nauczycieli, wraz z dodatkami, wzrośnie od 147 zł do 271 zł. Wraz z wymienionymi wyżej dodatkami średnie wynagrodzenie nauczycieli przedstawia się następująco: stażysta - 2 tys. 900 zł, kontraktowy - 3 tys. 219 zł, mianowany - 4 tys. 176 zł, dyplomowany - 5 tys. 336 zł.

Wójt Sosnowicy Krystyna Jaśkiewicz podwyżkę nauczycielom wypłaciła w terminie. Jednak niepokoi ją fakt, że funduszy na ten cel musiała szukać we własnym budżecie.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 16/2018

Tomasz Wachulski

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe