Biała Podlaska: Na scenie wszyscy są sobie równi

  • 25.04.2018, 17:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Na scenie wszyscy są sobie równi
Kwiecień jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu. Stowarzyszenie Wspólny Świat wraz z przyjaciółmi na początku kwietnia wypuściło do nieba niebieskie baloniki w ramach solidarności z osobami z autyzmem. 13 kwietnia odbył się pierwszy festiwal piosenki "Słońce w każdym".

Udział w festiwalu wzięły zarówno osoby niepełnosprawne, z autyzmem czy zespołem Downa jak i pełnosprawni uczniowie. Głównym celem była integracja i wspólna zabawa.

– To ważne aby w każdej osobie bez względu na wiek, na predyspozycje, niepełnosprawność, sprawność, talenty bądź teoretyczne braki znaleźć to coś.  Aby nie definiować ludzi poprzez ich niepełnosprawność tylko dostrzec w nich ich potencjał. Wydaje mi się, że w takim momencie kiedy możemy zaprezentować się artystycznie, wszyscy jesteśmy sobie równi i nie zwracamy uwagi na deficyty tylko na te nasze mocne strony – mówi Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat. – Dzisiaj mamy pierwszą edycję festiwalu "Słońce w każdym" jako stowarzyszenie zainspirowaliśmy się podobnym wydarzeniem w mieście Brześciu. Ta idea niesamowicie do nas przemówiła. Wydawało nam się, że to będzie fajna okoliczność żeby zrobić to w miesiącu kwietniu, który jest miesiącem wiedzy na temat autyzmu aby pokazać m.in. talenty naszych dzieci ale także dzieci z innymi niepełnosprawnościami z Białej Podlaskiej.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 17/2018

Justyna Madan

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe