Biała Podlaska: Sprawdzili, co ich czeka po gimnazjum [GALERIA]

  • 30.04.2018, 14:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Sprawdzili, co ich czeka po gimnazjum [GALERIA]
Gimnazjaliści z powiatu bialskiego mieli okazję sprawdzić i porównać co oferują im szkoły, w których być może podejmą dalszą naukę. Po raz kolejny umożliwiła im to Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, już tradycyjne organizator targów edukacyjnych.

Pod hasłem "Bialski GPS na edukację" odbyły się w ubiegłym tygodniu w hali sportowej ZSO nr 2 targi edukacyjne. Szkoły ponadgimnazjalne przygotowały stoiska i prezentacje, a gimnazjaliści z Białej i powiatu przyjechali, by sprawdzić, co ich czeka po ukończeniu tego etapu edukacji. – O targach mówimy, że to takie święto szkoły. Placówki ponadgimnazjalne, które prezentują się w trakcie tego przedsięwzięcia, według odpowiedniego scenariusza, przygotowują te pokazy. Mają okazję spotkać się, współpracować, poznać – mówi Ewa Tatarczak, socjolog i doradca zawodowy w poradni.

Zapewnia, że decyzja o kształceniu ponadgimnazjalnym jest bardzo ważna, a jedne z ostatnich badań przeprowadzony przez poradnie wśród uczniów szkół zawodowych, wykazały, ze duży odsetek z nich nie była zadowolona z wyboru. – Targi to jeden z elementów procesu doradczego. Przekazują informację o szkole, czasem niekonwencjonalnie. Tu uczeń gimnazjum dowie się nie tylko, czego w danej szkole może się nauczyć, ale również, jak może funkcjonować w szkole, rozwijając swoje pasje, co dana szkoła oferuje mu poza nauką – zapewnia Tatarczak.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 18/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (75)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe