Biała Podlaska: Dzień przyjaźni polsko-włoskiej

  • 01.05.2018, 09:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Dzień przyjaźni polsko-włoskiej
Poseł na Sejm RP Adam Abramowicz zaprasza na coroczne uroczystości Bialskiego Dnia Przyjaźni Polsko-Włoskiej. W obchodach, które odbędą się 8 maja, wezmą udział: ambasador Włoch Jego Ekscelencja Alessandro De Pedys, Attaché Wojskowy Włoch w Polsce, przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Obchody rozpoczną się w samo południe od oficjalnych uroczystości na cmentarzu  Jeńców Włoskich przy ul. Włoskiej. Cmentarz powstał jako pomnik w 1972 r. Spoczywa tu 406 włoskich żołnierzy, którzy wypowiedzieli posłuszeństwo Hitlerowi i zostali zamordowani w latach 1943-44 przez faszystów niemieckich. W programie: odegranie hymnów narodowych, przywitanie gości, przemówienia, apel poległych, salwa honorowa, złożenie kwiatów przy pomniku i odegranie sygnału "Śpij kolego".

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 18/2018

mk

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe