wtorek, 16 kwietnia 2024 09:12

Międzyrzec Podlaski: "Górale" ścigali się na jeziorkach

Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB są organizowane od 2009 roku. Startują w niej zarówno zawodnicy trenujący kolarstwo, jak i amatorzy, którzy traktują jazdę na rowerze rekreacyjnie. Imprezę w Międzyrzecu oceniono bardzo pozytywnie. – To był zdecydowanie najlepszy z trzech wyścigów, które organizowaliśmy na Międzyrzeckich Jeziorkach, zarówno pod względem organizacyjnym jak i poziomu rywalizacji sportowej – stwierdza Paweł Tusz, szef grupy Huragan MTB Międzyrzec Podlaski.

Najtrudniejszym wyścigiem był 54-kilometrowy maraton. Na ten dystans zdecydował się tylko jeden zawodnik z naszego regionu. Michał Kamiński z Białej Podlaskiej morderczą trasę pokonał w czasie 01:31:49, co dało mu 22 miejsce.

W półmaratonie, który liczył 13.5 km, wystartowała mocna reprezentacja Huraganu MTB Międzyrzec. Zgodnie z przewidywaniami pierwsza wśród kobiet na metę przyjechała bialczanka Jolanta Myć (33:45). Wśród juniorów trzeci był Mikołaj Łukasik (31:46). W kategorii Open najlepszy z międzyrzeczan Artur Charczuk ukończył wyścig na siódmym miejscu z czasem 30:14. W klasyfikacji drużynowej Huragan zajął drugie miejsce.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 18/2018