Powiat parczewski: Z matematyki orłami nie są, ale odnoszą sukcesy w zawodach

  • 06.05.2018, 10:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Powiat parczewski: Z matematyki orłami nie są, ale odnoszą sukcesy w zawodach
Kamil Samojluk z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie po raz trzeci zakwalifikował się do finału Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Sukcesy w konkursach i olimpiadach osiągnęło jeszcze kilku innych uczniów tej szkoły.

ZSCKR znajduje się w powiecie włodawskim, jednak kształcenie w niej wybiera coraz liczniejsza grupa uczniów z powiatu parczewskiego. I całkiem dobrze sobie radzą. - Nasi uczniowie może nie mają piątek i szóstek z matematyki lub historii, ale regularnie sięgają po stypendia Lubelskiej Kuźni Talentów. Mają pasję zawodową i smykałkę do rozwijania wiedzy i umiejętności rolniczych. Dowodem na to, że nauka u nas się opłaca jest Kamil Samojluk – mówi dyrektor ZSCKR Leszek Młynarczyk.

Kamil jest uczniem klasy IV w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. Jest również poczwórnym szkolnym stypendystą za osiągnięcia w nauce, stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz Lubelskiej Kuźni Talentów. Ponadto dwukrotnie uzyskał tytuł laureata w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W 2016 roku zajął piąte miejsce w kraju, a w ubiegłym roku drugie. Teraz ma szansę by jeszcze poprawić dotychczasowe osiągnięcie i zwyciężyć w konkursie. Finał olimpiady odbędzie się w czerwcu we Wrocławiu.

Cały artykuł przeczytacie w następnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 8 maja

TWA

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe