Biała Podlaska: Matury - czas wyborów i podsumowań [GALERIA]

  • 07.05.2018, 13:30 (aktualizacja 07.05.2018, 13:32)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Matury - czas wyborów i podsumowań [GALERIA]
Nadszedł jeden z najważniejszych etapów w życiu młodego człowieka - egzamin maturalny, decydujący o tym czy spełnią się marzenia o ambitnym kierunku studiów. W tym roku matury pisemne rozpoczęły się 4 maja, a zakończą 23 tego samego miesiąca.

Egzaminy ustne absolwenci szkół średnich będą zdawać między 5, a 25 maja. W tym roku w Białej Podlaskiej do matury przystąpiło ok. dziewięćset uczniów. - Prezydent miasta dokłada starań, by matury wypadły jak najlepiej, dlatego poza zajęciami z tzw. ramówki dokłada pieniądze na rozszerzenie kształcenia z przedmiotów maturalnych, przede wszystkim z matematyki. W związku z tym tygodniowo Zespół Szkół Ogólnokształcących otrzymał dodatkowo 14 godz. matematyki, ZSO nr 3 - 16 godz. matematyki, w ZSO nr 4 odbyło się 36 godz. matematyki i j. polskiego, w ZSZ nr 1 – 33 godz. matematyki, a ZSZ nr 2 – 13 godz. matematyki i j. polskiego. - informuje Radosław Plandowski, rzecznik Urzędu Miasta. 

- Bialczanie, najchętniej kontynuują naukę w Warszawie lub Lublinie, znaczna ich część postanawia wybrać uczelnię wyższą w Białej Podlaskiej. – mówi Stanisław Romanowski dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica. Są też osoby decydujące się na Kraków i Wrocław oraz Siedlce, a także na zagraniczne uczelnie np. w Szwecji lub Wielkiej Brytanii. 

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 19/2018

Anna Chodyka

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (37)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe