Radzyń Podlaski: Miasto odblokuje place zabaw

  • 09.05.2018, 12:15
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Radzyń Podlaski: Miasto odblokuje place zabaw
W tym tygodniu ogłoszony ma być przetarg na modernizację dwóch placów zabaw w mieście. Remontu doczeka teren zabaw na os. Bulwary i przy ul. Warszawskiej. By jednak dzieci do tego czasu nie musiały szukać skrawka miejsca na swoje zabawy, miasto udostępniło im place przy miejskich placówkach oświatowych. Od czasu, gdy plac zabaw na Bulwarach zamknięto ze względów bezpieczeństwa, miejsca na dziecięce zabawy w Radzyniu nie było za wiele.

Już w ubiegłym roku pod koniec sierpnia radny Jakub Jakubowski interweniował w sprawie urządzeń zainstalowanych na tym placu zabaw.  – Wyposażenie placu wymaga przeglądu i napraw. Dobrze by było, gdyby miasto się tym terenem zainteresowało – wskazywał Jakubowski.

Na jesieni, po kontroli sanepidu plac został uznany za nienadający się do zabaw dla dzieci. Teraz na furtce do niego prowadzącej wisi kłódka i informacja o zakazie użytkowania. Okazało się, że to miejsce ma przejść gruntowny remont. Miasto w tegorocznym budżecie przeznaczyło na restaurację tego terenu 100 tys. zł. W tym tygodniu ma zostać ogłoszony przetarg na modernizację placu zabaw na Bulwarach i przy ul. Warszawskiej. 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 19/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe