Biała Podlaska: Chcieli pomóc chorym i zostać dawcami

  • 10.05.2018, 13:15
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Chcieli pomóc chorym i zostać dawcami
Za nami akcja rejestracji dawców szpiku kostnego w Państwowej Szkole Wyższej w Białej Podlaskiej. Zgłosiło się pięćdziesiąt osób, które chcą pomóc chorym na nowotwór krwi.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się o tym, że choruje na nowotwór krwi. Dla wielu z tych osób, jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego. Misją fundacji DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska) jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Dotychczas zarejestrowano już ponad 100 tysięcy potencjalnych dawców. Z tej grupy 503 osoby miało już okazję podzielić się cząstką siebie, a tym samym dać komuś szansę na życie.

Jak informuje Bożena Mirczewska-Rzemińska, lider projektu DKMS i studentka PSW, w Białej Podlaskiej zgłosiło się pięćdziesiąt osób. Byli to zarówno studenci jak i osoby z zewnątrz. – Nie jest to może do końca zadowalająca liczba, staramy się jednak by było coraz lepiej – mówi.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 19/2018

Arkadiusz Kielar

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe