Nowe przedszkole w Rakowiskach

  • 11.05.2018, 12:45
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Nowe przedszkole w Rakowiskach
Ostatnia sesja Rady Gminy Biała Podlaska (27 kwietnia) odbyła się w budynku nowo wybudowanego gminnego przedszkola w miejscowości Rakowiska przy ul. Wspólnej 74. Spotkanie było okazją do prezentacji placówki radnym i sołtysom. Władze gminy przedstawiły też dyrekcję placówki.

- Jesteśmy w pięknym nowym obiekcie, który będzie służył przez lata dzieciaczkom z naszej gminy - mówił podczas sesji wójt gminy Biała Podlaska Wiesław Panasiuk. - Mamy nadzieję, że dzięki nowemu przedszkolu nie będziemy musieli płacić miastu ok. 1,5 mln zł rocznie. Działo się tak dlatego, że ok. 200 naszych małych mieszkańców uczęszczało do przedszkoli w mieście. To między innymi dlatego zdecydowaliśmy się na dodatkowy obiekt przedszkolny w naszej gminie – wyjaśnił wójt.

Budowa przedszkola trwała niecały rok. Wykonawcą obiektu jest firma Trambud. Wartość prac budowlanych całego obiektu to 1 mln 600 tys. zł (w tym 800 tys. zł dotacji unijnej). Cała powierzchnia zabudowy wynosi 862 metry kwadratowe. Przedszkole składa się z czterech sal przedszkolnych (każda o powierzchni 60 metrów kwadratowych) i gabinetu dyrektora. Jest też duża  świetlica która będzie pełnić podwójną funkcję. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 19/2018

Michał Karchut

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe