Międzyrzec Podlaski: Śmierć na porodówce

  • 15.05.2018, 08:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Międzyrzec Podlaski: Śmierć na porodówce
Prokuratura wyjaśnia, co stało się na oddziale ginekologiczno-położniczym Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie podczas porodu zmarło dziecko. Okoliczności zdarzenia są niejasne i budzą wątpliwości. Nieznana jest też bezpośrednia przyczyna zgonu noworodka, gdyż mimo, że od śmierci dziecka minęło już ponad dwa miesiące, nigdy nie wykonano sekcji jego zwłok.

Do informacji o zdarzeniu dotarliśmy jeszcze w kwietniu. Ze uwagi na jego charakter, zwlekaliśmy jednak z upublicznieniem informacji, do czasu formalnego podjęcia przez prokuraturę postępowania sprawdzającego. A w szczególności zabezpieczenia dokumentacji medycznej oraz określenia terminu przesłuchania pokrzywdzonej. W ubiegłym tygodniu śledczy potwierdzili nasze ustalenia. Do tutejszej prokuratury wpłynęło zawiadomienie dotyczące błędu medycznego zaistniałego 2 marca w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim.

– Z uwagi na powyższe prowadzone jest postępowanie sprawdzające w kierunku błędu medycznego – informuje asesor Anna Fągiel-Orzeł z Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim. Ze względu na wczesną fazę postępowania, prowadzący je, nie ujawniają jednak żadnych innych danych. Nawet tego, kto złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i czy noworodek urodził się z oznakami życia, czy był już martwy. Nie wiadomo też, czy dziecko miało jakieś wady wrodzone, które mogły wpłynąć na jego stan zdrowia, a także jak doszło do tragedii. Według naszych ustaleń, stało się to na wskutek odklejenia łożyska, które jest niezbędne dla życia płodu.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 20/2018

 

Marcin Kozarski

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość 1986
Gość 1986 30.01.2019, 22:28
Ja rodziłam troje dzieci i tego szpitala nie zamieniła bym na żaden inny lekarze cały czas siedzieli ze mną na sali porodowej a ostatnie dwie ciąże to pomogli mu żeby dziecko szybciej wyszło
Pacjent
Pacjent 16.05.2018, 11:52
Fajny szpital!!!.Niedawno zarzuty dla 2 ordynatorów za łapówki.Teraz porodówka! Zarzuty dwom lekarzom z chirurgii za śmierć!Co dalej...?!
Kbg
Kbg 15.05.2018, 11:59
Na pewno błąd medyczny..na tym oddziale mało kto przejmuje się pacjentem..
Zniesmaczony sytuacją
Zniesmaczony sytuacją 15.05.2018, 11:07
Moja żona kiedyś rodziła w tym szpitalu i to było pierwszy i ostatni raz tam poprostu nie ma kompetentnych lekarzy i zwlekają oraz bagatelizują wszystko . Drugie dziecko rodziła w Warszawie i mamy porównanie tutaj to jest mordowania nie szpital .

Pozostałe