Powiat Bialski: Strażacy prosili o siłę do codziennej walki [GALERIA]

  • 16.05.2018, 10:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Powiat Bialski: Strażacy prosili o siłę do codziennej walki [GALERIA]
Najtrudniejsza w ich zawodzie jest nieprzewidywalność sytuacji w jakiej się znajdą. Często muszą mierzyć się z ogromnym stresem. Zdarza się, że dopiero po akcji uświadamiają sobie, że byli o włos od tragedii. Z tego powodu przyjechali dziękować Matce Bożej Leśniańskiej, za pomoc i opiekę.

Strażacy, 19 maja, uczestniczyli w XIX pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Leśnej Podlaskiej. Święto połączono z obchodami Powiatowego Dnia Strażaka. Głównym punktem uroczystości była msza święta, odbyło się też wciągnięcie flagi państwowej na maszt, a także odśpiewano hymn narodowy. Po eucharystii był czas na okolicznościowe przemówienia.

– Najtrudniejsze w pracy strażaka jest to, iż jest ona nieprzewidywalna. Nigdy nie ma takiej samej akcji. Zawsze można zdarzyć się niebezpieczna sytuacja, w pożarze czy w wypadku komunikacyjnym – mówi brygadier Marek Chwalczuk, zastępca komendanta miejskiego PSP w Białej Podlaskiej. I dodaje, że najgroźniejsze wydarzenia, są związane z ratownictwem chemicznym.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 20/2018

Anna Chodyka

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (43)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe