Biała Podlaska: Sprawdź, gdzie dojedziesz rowerem

  • 16.05.2018, 11:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Sprawdź, gdzie dojedziesz rowerem
Pod koniec kwietnia miasto otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dzięki uzyskanym pieniądzom w mieście powstanie ponad 20 km nowych ścieżek rowerowych. Ponadto miasto pozyska pięć nowych autobusów, zaplanowano także remonty chodników, kładek dla pieszych i niektórych skrzyżowań.

Prezydent Dariusz Stefaniuk podpisał umowę o dofinansowanie projektu "Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska". Wartość tego projektu to ponad 22 mln zł. 

Projekt to dobra informacja dla rowerzystów. Do końca 2020 roku w mieście ma powstać sieć ścieżek rowerowych, ponad 20 km, które ułatwią poruszanie się po mieście. Ścieżki dla rowerów mają powstać w następujących lokalizacjach: ul. Brzeska z korektą skrzyżowania z ul. Rolniczą, ul. Terebelska, Grunwaldzka, Piłsudskiego, Janowska  z korektą skrzyżowania z ul. JP II,  ul. Mickiewicza z remontem kładki przez rz. Krzna,  ul. Kąpielowej  z remontem kładki przez rz. Krzna,  ul. Sidorska,  ul. Zamkowa,  ul. Łomaska,  ul. Zielona,  ul. Witoroska,  ul. Krucza, wyznaczenie ścieżki na drodze serwisowej do Al. Solidarności.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 20/2018

Justyna Madan


 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gremplak
Gremplak 20.05.2018, 18:13
Może i powstaną a może tak jak specjalna strefa ekonomiczna co było by gdyby nie ta strefa biała by umarła. :)
Swojak
Swojak 18.05.2018, 16:56
Tylko żeby to były prawdziwe scieżki pokryte asfaltem a nie jak ta pseudościeżka do Rakowisk
kate
kate 17.05.2018, 18:24
proponuję żeby te ścieżki zrobić z asfaltu - wygodniej się jeździ i podobno są tańsze niż te z kostki
tm
tm 17.05.2018, 11:58
brakuje połączenia drogi serwisowej w okolicach obwodnicy/ stacji paliw BP- z ulicą Brzeską- wtedy powstałby naprawdę długi ciąg komunikacyjny łączący wzajemnie : Brzeską, drogę serwisową, al. solidarności, Aleję 1000 lecia, obecnie nie da się przejechać/ przejść z ul. Brzeskiej na np. Ul. Powstańców/ drogę serwisową- tam nie ma przejścia !!!

Pozostałe