Gmina Biała Podlaska: Odwiedzili Niemcy, dyskutowali o ginących zawodach

  • 16.05.2018, 12:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Biała Podlaska: Odwiedzili Niemcy, dyskutowali o ginących zawodach
Przedstawiciele Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, uczestniczyli w Oranienburgu, w drugim spotkaniu związanym z projektem "Ginące zawody na europejskim rynku pracy" programu Erasmus+.

W spotkaniu w siedzibie powiatu Oberhavel, wzięły udział osoby zarządzające organizacjami partnerskimi z Niemiec, Litwy i Polski, koordynatorzy projektu, dyrektorzy szkół i ośrodków szkoleniowych, instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy związani z kształceniem i szkoleniem zawodowym młodzieży oraz rzemieślnicy ginących zawodów.

Po wizycie w starostwie Oberhavel uczestnicy spotkania udali się do Ośrodka Kursów i Dokształcania Dorosłych i Młodzieży TÜV Rheinland Akademie. Dyskutowano m. in. o aktualnej sytuacji rzemieślników i ginących zawodów na niemieckim rynku pracy. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie rodzinnej firmy piekarniczej Plentz, która słynie w całej okolicy z wypieków na bazie naturalnych składników w tradycyjnym piecu chlebowym oraz Muzeum Pieców Kaflowych w Velten, gdzie na przełomie XIX i XX wieku funkcjonowały 43 fabryki takich pieców. 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 20/2018

(AK)

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe