Sukcesy reprezentantów Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do

  • 16.05.2018, 11:58 (aktualizacja 16.05.2018 12:05)
  • (AK)
Sukcesy reprezentantów Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do
Ponad 140 juniorów z 44 klubów zameldowało się w Kłobucku, by rywalizować o medale XXVII Mistrzostw Polski Juniorów Taekwon-do ITF. Radzyński klub był reprezentowany przez pięcioro wychowanków Łukasza Ciężkiego, którzy prawo startu zapewnili sobie dzięki uzyskanym kwalifikacjom podczas dwóch międzywojewódzkich turniejów eliminacyjnych.

W rywalizacji z najlepszymi w danej kategorii wiekowej w kraju radzyńscy wojownicy zdobyli aż cztery medale mistrzostw Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęła obecna reprezentantka Polski Martyna Zielnik, zdobywając złoto w walkach w kategorii wagowej do 55 kg, a tym samym tytuł mistrzyni Polski. Kolejną zawodniczką, która wywalczyła medale dla Radzynia, była również aktualna reprezentantka Polski Patrycja Chud. Na jej szyi zawisły dwa srebrne medale wywalczone w walkach do 55 kg oraz testach siły. Tym samym Patrycja wywalczyła podwójne wicemistrzostwo Polski. Na podium stanął również Damian Ładny, brązowy medalista w konkurencji układów stopni uczniowskich. Oprócz wymienionych zawodników w mistrzostwach wzięli udział także Martyna Ciarkowska i Piotr Mazur. W klasyfikacji medalowej radzyński klub uplasował się na wysokiej, siódmej pozycji.

Możliwość przygotowania się do zawodów jak i sam w nich udział reprezentantów Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do nie byłby realny bez wsparcia i pomocy finansowej ze strony: Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim, Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim,

Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK, Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim, firmy Pawła Olejniczaka VOBOS, firmy Olimp Sport Nutrition.

 

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe