Nie dała się zwieść oszustom

  • 16.05.2018, 13:14
  • (AK)
Nie dała się zwieść oszustom
Prowadzone przez bialskich policjantów działania profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania oszustwom "na wnuczka" i "policjanta" przynoszą efekty. 83-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej nie dała się zwieść oszustom, którzy chcieli wyłudzić od niej 60 tysięcy złotych. O całym zdarzeniu poinformowała stróżów prawa, a sprawę wyjaśniają policyjni śledczy, którzy szukają oszustów.

Do 83-letniej mieszkanki miasta na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta z Warszawy. Z przekazanych kobiecie informacji wynikało, że jej wnuk spowodował wypadek samochodowy - potrącił kobietę znajdującą się na przejściu dla pieszych. Aby uniknąć więzienia, musi zapłacić poszkodowanej kwotę 60 tysięcy złotych. Rozmówca przekazał słuchawkę drugiemu mężczyźnie, który jako rzekomy wnuczek pokrzywdzonej zrelacjonował całą historię.

Gdy kobieta nie rozpoznała głosu wnuka, mężczyzna próbował się  tłumaczyć, że płakał i dlatego ma zmieniony głos. 83-latka nie dała się jednak zwieść oszustom. Oświadczyła, że nie posiada takiej kwoty. Po tym rozmówca natychmiast zakończył połączenie. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę.

Policja cały czas prosi o ostrożność. Przebiegłość i pomysłowość oszustów jest bowiem nieograniczona. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki, upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Pamiętajmy, że policjanci nigdy telefonicznie nie informują o szczegółach  prowadzonych czynności, nie żądają również wypłaty pieniędzy i przekazania ich w umówionym  miejscu. Taki telefon świadczy o próbie oszustwa i należy natychmiast poinformować o nim policję.

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe